Topelt ei kärise!

Bussis seisis täiskasvanud mees, kaks maski näol. Torust hoidis ta pöidla ja nimetissõrme otstega. Ma ei naera ta üle. Ma olin rusutud mõttest, et keegi elab sellises hirmus. Sa pääsed enda arvates viirusest, aga sinu psühholoogia? See selleks.

Tulebki välja, et meedias arutatakse kahe maski vajalikkust. Igasugune irvitamine siinkohal on täiesti alusetu, sest kõik, millega meedia on välja tulnud, on lõpuks ka käiku läinud. Nüüd siis, kaks maski. Miks? Sest kaks on parem kui üks. Mida on siin rohkem arutada? Muidugi võib küsida kas seni ainult ühte maski kandud inimesed on ikka siis viirusele avatud olnud? Ja nüüd kahe maskiga enam pole? Kas näete, kui teaduspõhine kogu see värk on.

Ühendriikide presidendi peamine meditsiininõunik ja kõigi lemmikearst Dr. Fauci toetab topelt maske, sest see olevat „lihtsalt terve mõistus“. Selle uudiskillu peale kiidab uudise vahendaja, et nii tõepoolest on: kaks kihti maske võrdub kaks kihti kaitset. Vaidle sa sellise asja vastu. Kaks kondoomi… saate aru küll.

Muuseas, kahe kondoomi kandmine pole meditsiinikirjandust uurides mõistlik (jah, ma guugeldasin seda), sest tekitab suurema võimaluse kondoomi maha libisemiseks. Teisalt leidus eksperte, kes selle fakti tõendatud katsete käigus ümber lükkasid ja leidsid, et kui inimene tahab, siis ta võib kanda ka kahte kondoomi. Näiteks leidsin artikli sellest, kuidas kahe kondoomi praktika on vägagi populaarne Nevada osariigi prostituutide seas. Kellelt veel õppida, kui nendelt, kes nii öelda tööpõllul sees.

Nevada prostituudid ja Dr. Fauci on rääkinud: topelt ei kärise! Kaks paari sokke, kaks paari kampsuneid, kaks tekki, kui ööd on jahedad. Kaks tükki suhkrut ja kaks südant. Kõiki häid asju on kaks.

Progressiivse inimesena hüppan ajas natuke edasi, ütleme näiteks järgmisesse sügisesse, kui tulekul on koroonaviiruse muteerunud vorm, mille kõrval praegune on beebi Godzilla (nii hakkab meile rääkima meedia) Mitut maski see vajab? Ilmselt on mõistlik harjutada kohe kaheksa maski kandmist. See peaks mõneks ajaks rahu tagama. Nii aastani 2025. Ja kujutage ette, kui üleolevalt saaks teisi nende ühe või kahe maskiga vaadata. Mul isiklikult läheb küll raskeks, sest ma ei saa korralikult juba läbi ühe maski hingata. Kahega oleksin küpse. Aga kirja läheks ilmselt koroona. Nii, et asi pole maskides.

Ei taha siin ilkuda ja eks neid kahe maski nalju tuleb veel ja veel ja võiks mõelda, et inimesed ei lähe selle kahe maski asjaga kaasa, aga stopp! Bussis oli kodanik juba kahe maskiga. Oma silmaga vaatasin. Sitta me ei lähe sellega kaasa. Kui sellised soovitused tulevad ikka väärt meediast, mitte mingitest sopaaukudest, kus pseudoteadusega tegeletakse, mõistavad kõik normaalsed inimesed, kuidas asjad peavad olema.

Igal juhul tundub, et praeguse hingamisteede haiguse üks peamine profülaktika on hingamisteede järjest intensiivsem lämmatamine.

Loomulikult võib ka lootusrikkalt teaduse ja tehnoloogia poole vaadata, kes ehk leiutab meile midagi paremat, kui topelt maskid. Mingid ninaaukude blokeerijad, tati pritsmete kuivatid, plastikust kiivrid, tõhusamad äpid… peaasi, et see kole ja vastik, tatti pritsiv ja viirusi levitav inimolend oleks vähem ohtlik endale ja teistele. Igal juhul on mul jätkuvalt hea meel, et liigume turvalisema ja mõistlikuma maailma poole. Pealegi on praegused meetmed ajutised ja kohe, kohe oleme tagasi normaalses maailmas.

P.S

Kes veel jõuab jala maskiäri ukse vahele saada, siis tehke seda kindlasti. See asi alles saab hoogu sisse.

P.S

Kevad pole kaugel. Pidage vastu! Ja kui hapniku napib, kergitage vähemalt ühte oma maskidest, kui keegi ei vaata.

Tänan!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: