Hingeravi sidrunivee hinnaga

Käisin ennast tuulutamas. Panin puhta särgi, kammisin juuksed. Nagu vanasti. Ja läksin sinna kust kostus muusikat, juttu ning jääkuubikute kukkumist klaasi. Tellisin vett sidruni ja kerge soolaga. Musta kõrre torkasin kollaste sidrunilõikude vahele. Läksin tantsuplatsile. Algul istusin natuke eemal. Süvenesin hetke. Hindasin olukorra erilisust praeguste aegade valguses. Nautisin lihtsalt valju muusikat ja bassimassaaži.

Muusika võttis järjest rohkematel kätest ja vedas vilkuvate tulede keskele. Kõik oli tavaline, aga eriline. Mida rohkemad inimesed tantsupõrandale läksid, mida rohkemad ennast vabastasid ja ennastunustavalt tantsima hakkasid, seda kõrgemale tõusis energia kogu ruumis. Tunnetasin seda intensiivselt. Liblikad lendasid tantsijate kõhtudest välja ning hakkasid ringi lendama ruumis. Kõik vabanes.

Võtsin „soojendusdressi“ maha ja liitusin. Läksin kõlarile võimalikult lähedale, et sellest tuksuv nektar viimase tilgani kätte saada. Energia tõusis veelgi, inimesed naeratasid. Ennast vabaks laskvad inimesed tekitavad väga kaunist ja ülevat energiat, millest tekib ühine energiaväli, mis puhastab ja ravib. Tundsin, kuidas minu enda sees olev raskem energia lahustub ja olemise kergus vabastab. Olen ennegi mõtisklenud tantsupõranda ja klubikultuuri meditsiinilistest aspektidest ja seekord tunnetasin selle medikamendi jõudu iseäranis selgelt.

Ma ei viita sellele, et kõik kohad tuleks kiiremas korras lahti teha, et saaks jälle kella viieni hommikul lällata. Ma viitan sellele, kuidas energia vabalt voolamine ravib. Ja paratamatult töötavad täpselt sama loogika alusel maskid ja piirangud, ainult et vastupidises suunas.

Need suruvad kinni meie energia. Need kivistavad meid. Need pakivad kinni energia vabalt voolamise ja meie keskkond läheb haisema nagu seisev vesi. Ühesõnaga ei ole midagi, et on lihtsalt piirangud ja maskid. Ei. Neil asjadel on väga sügav energeetiline dimensioon ja nende väidetav kasutegur on pöördvõrdeline nende kahjuga.

Inimesed, kes sel õhtul koos minuga, viisakalt kella üheksani tantsisid, ravisid oma keha kõige sügavamal tasandil. Nii mõnus oli olla kohas, kus ei pea kartma, et äkki keegi kardab sind. Nii mõnus oli üle pika aja ennast lihtsalt liigutada ja maalida enda energia teiste energia sisse.

Tantsuplatsil on kõik ühise eesmärgi nimel. See on iidne rituaal moodsas kuues. Ja DJ pole lihtsalt keegi, kes keerab nuppe, klapid ühe kõrva peal. DJ on šamaan. Ravitseja. Ja sel õhtul ravis ainuüksi see DJ kõigest mõne tunniga tervemaks terve karja inimesi. Lause, „last night a DJ saved my life“, omastas minu jaoks mingi täiesti uue dimensiooni.

Aga eelkõige pole asi ei muusikas, ega plaadikeerutajas. Asi on meis kõigis. Meie kõigi ühises energias, mis tõuseb õigetel eesmärkidel kokku saades lakke, paneb elujõu liikuma, tugevdab meie vaimu ja füüsist ning annab nähtamatu kilbi kõige vastu, mis talvises tuules lennelda võib.

Loomulikult on see kõigest minu arvamus ning julgustan kõiki tunnetama maailma nii nagu soovite. Mina hoian igal juhul silma peal järgmisel klubi-pubi üritusel, kus saab supelda teiste inimeste ja muusika vibratsioonis.

Maailm avaneb koos kevadega, aga palju tähtsam on avaneda sisemiselt. Avada oma energia. Saada see liikuma. Ja kuigi metsajooks üksinduses on samuti kaunis ja tervendav, siis teiste inimeste energia, koosolemise energia ilma mõtteliste ja riidest kondoomideta, on võimalik, et ülim teraapia, mille mina sain kätte sidrunivee hinnaga. Mis muuseas oli tasuta.

Tänan

Lounge musa siia lõppu ka, mis sobib hästi pühapäeva, mil selle loo kirjutasin:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: