Arvamus: Ma pole lamemaalane, ma elan siin!

Ehk tõmbaks selle lamemaa tiitli jagamisega natuke tagasi? Ei pea loomulikult. Ma lihtsalt pakun välja. See on nüüdseks laienenud pea kõigele, mis on üldisest „tõest“ ivakenegi kaugem. Praeguseks on sisuliselt iga katse olukorda natukenegi teise mätta otsast analüüsida, lamemaa.

Kui sama intensiivselt selle tiitli paugutamisega jätkata, siis on tiitli jagajad ise varsti samas kategoorias. Seda võib selgelt näha näiteks vihakõne definitsiooni haardest, mis valgub samuti järjest enam üle kõige, mis ei passi valitseva ideoloogiaga. Oleks ülimalt naiivne uskuda, et lamemaa tiitliga lehvitades, ei saa lehvitajad sellega ise mingi hetk vastu näppe.

Kas selle tiitli jagajad üldse vaevuvad uurima, mis nende lamemaalaste argumendid on? Ma ei räägi kõigi eest, aga need on sageli teadlaste ja arstide välja ütlemiste tsiteerimised, uuringutele viitamised, statistika, personaalsed tõekspidamised ja elukogemus.

Kui see tuleb kellelegi üllatusena, siis praeguses olukorras pole kaugeltki kõik teadlased ja arstid ühel nõul. Lihtsalt osade hääl kõlab meedia võimendi kaudu valjemalt ja kaugemale.

Ma ei tea, ega pole viitsinud uurida lameda maa teooriat ja olen üsna kindel, et maa on ümmargune ja kahtlemata on meie seas neid, kes usuvad kõikvõimalike asju, alates dinosauruse seljas ratsutavast Jeesusest, lõpetades negatiivse eugeenikaga. Aga küsimusi esitavate ja vastuseid nõudvate inimeste koondamine sama mütsi alla, on pehmelt öelda oksa saagimine, millel istume tegelikult kõik.

Kui vaadata ajalukku, siis inimeste häbistamine on olnud prostitutsiooni kõrval vaata et sama vana tegevus. Ometi näeme, kuidas ikka ja jälle on põlvkonnad astunud sama reha otsa, mõnitades teisitimõtlejaid ning hiljem oma sõnu söönud. See on veel üks oluline punkt, mida mainida: me kõik vastutame oma sõnade eest.

Kõik, mis sa välja ütled, jääb sinu kontole. Ja pidevalt kannapöördeid tegevat ajalugu ja pidevalt arenevat teadust vaadates ei tambiks ma nii otsustavalt molli kõigile, kes söandavad küsida ja vahest isegi lollid välja paista.

Võtame näiteks mõned päevakajalisemad teemad, mis on paljude poolt lamemaa prügikorvi visatud.

Kas mask on siis efektiivne? Kahtlemata hoiab mask ära suurema tatirahe. Selles kahelda oleks ikka sitta kanti loll. Teisalt, kui lugeda maski efektiivsust VIIRUSE peatamisel, siis need tulemused on pehmelt öeldes nõrgad ja vastuolulised.

Vajutage allolevat linki. Keegi on viitsinud teaduslikud maskiuuringud kokku koguda. Kõik need viitavad maski äärmisele ebaefektiivsusele viiruse peatamisel:

https://storage.googleapis.com/production-constantcontact-v1-0-6/506/420506/b676qSRG/4a1a9cd8253d468498bfb02227892299?fileName=Masks%20Don%E2%80%99t%20Work%20-%20HOM.pdf

Kui lugeda ei viitsi, vaadake filmi, mis on tohutult suure töö tulemus ja üritab võimalikult erapooletult aru saada maskide efektiivsusest:

https://themodelhealthshow.com/maskfacts/

Lisaks ei saa jätta mainimata, et me ei ole buldogid, kellel kogu aeg ila tilgub. Ma ei loetle poes kõndides sulghäälikuid. Üldiselt ei ütle ma poes käies sõnagi ja libisen lettide vahel ringi nagu vaim. Mask aga jätab mulje, et oled ohtlik vaatamata kõigele. Oled ohtlik ka tervena ja see on maskkandmise, kui sümboolse tegevuse, üks suurim traagika.

Aga see pole maski puhul kaugeltki kõik. Küsimus on veel selles, mida pidev süsihappegaasi sissehingamine meiega laiemas plaanis teeb.

Inimesed vihuvad riidetükk näo ees 12 tunniseid vahetusi kusagil krõbekana leti ääres. Kui see on kellegi arvates normaalne, siis soovitan proovida. Just nimelt. Lõpetage minutiks see hoolivusdemagoogia üle töötavatest arstidest ja minge praadige kana, mask silmini näos. Võibolla teete selle ära mängeldes. Mina, kui suur õhuvajaja, oleksin seal grilli kõrval pikali ja kirja läheks ilmselt koroona.

Kui siia lisada veel psühholoogiline stress, mida mask meile avaldab, siis saame kompoti, mille õigustamiseks läheb minu arvates natuke rohkem vaja, kui hüüatust: see on ju nii väike asi, mida omalt poolt teha! Ei ole! See on täiega suur asi, mida teha.

Kui meil palutaks kanda t-särki, mis kuidagi aitab viirust ohjeldada, siis davai! Aga blokeerida inimeste hingamist ja siis rääkida malbelt nagu doktor Mengele, et see on väike hind mida maksta, kõlab pehmelt öelda judinaid tekitavalt. Liigume edasi.

Kuidas jääb sotsiaalse distantseerumisega ehk kahemeetriste hüpetega? Sellega jääb nii:                                                                                                                                                      

https://www.telegraph.co.uk/news/2020/06/15/no-scientific-evidence-support-disastrous-two-metre-rule/

https://www.wsj.com/articles/wheres-the-science-behind-cdcs-6-foot-social-distance-decree-11616358952

https://metro.co.uk/2020/04/25/two-metre-social-distancing-rule-conjured-nowhere-professor-claims-12609448/

Võtan eeltoodud lingid kokku koduses keeles: millised on teaduslikud tõendid sotsiaalse distantsi kehtestamise taga? Neid pole! Sõna otseses mõttes pole. Kogu mäng on käinud heal juhul tati pritsimis ulatuse peale. See on kogu „teadus“ selle taga. See on reegel, mille juured on 14 aastase tüdruku teadustöö juures:

https://www.aier.org/article/the-2006-origins-of-the-lockdown-idea/

Aga siis pritsibki tatti ju vähem, kui eemale hoiad? Mask ja kaks meetrit natuke ju ikka aitavad? Veelkord. Buldogid oleme või? Ja vabandan buldogide ees, keda siin juba teist korda näiteks toon.

Me oleme terved inimesed. Me oleme alati aevastanud varrukasse ja osanud rääkida nii, et teise inimese nägu pole tatist märg. Ja ühes ruumis oleme ju ikkagi. Näppime samu asju. Vaadake seda mis toimub bussipeatuses, kus hoitakse vahet ja bussis on kõik nagu silgud koos. See kahe meetri värk on ikka selline pastakast välja imetud ime, et kui sul on AJU, siis peaks tekkima kahtlused.

Kui oled korragi poes olles tõmmelnud kellegi lähenedes, üritanud ennast veenda, et see on õige asi mida teha, aga samas tundnud ennast ikka täis tropina, siis sellel on põhjus: see ongi tropp reegel! Ja siin ei pea minema äärmusesse ja hakkama rääkima, et kas peaksime siis kõik kaelakuti koos olema. Ei pea. Ma näiteks oskasin juba enne koroonat inimestes nii mööduda, et neil lips sirgeks jäi.

Siit jõuame värskelt pressitud vaktsiini juurde, mille koha pealt sõna võtta on sama riskantne, nagu baaris võõrale naisele läheneda – võib minna nii ja võib minna naa. Olen lantimiselu natuke maitsnud ja mind on nii sirgelt putsi saadetud, kui olen veetnud kvaliteet aega. Enamasti juhtus muidugi midagi vahepealset. See selleks.

Mispärast see praegune vaktsiin nüüd selline püha loom on? Kuradi kuldvasikas, mille ees koogutatakse. Eesti filmiklassikasse kiigates, siis ka reliikvia sees, mida kätel kanti, oli vaid kaks konti ja ei tahagi teada, mis hais. Ilmselgelt on vaktsiin moodsas teaduses miski, mille leiutamisel teadlased kindlasti paar pitsi kangemat tegid ja üksteisel kätt surusid. Keegi ei seagi kahtluse alla vaktsiini, kui teaduslikku läbimurret.

Ma ise istusin lolli näo ja kiilaka peaga sõjaväes arstikabinetis ja sain naha vahele sutsaka puugi vaktsiini, et metsa vahel ringi roomates ja „vaenlast“ otsides puuk peast lolliks ei teeks. Olin siis young dumb and full of gum ja ei osanud asjast midagi arvata. Nüüd oskan. Rohkem ei soovi. Olen kõik haigused jala pealt läbi põdenud ja kavatsen samal liinil jätkata.

Aga juba kuulen, kuidas sellise jutu peale koliseb minu poole kõike tallav laulukoor TEISTE HOIDMISEST, ÜHISE EESMÄRGI NIMEL VAKTSINEERIMISEST, MEDITSIINIASUTUSTE KOORMAMISEST JA MAJANDUSE TAASKÄIVITAMISEST.

Okei, lähen teen siis sutsaka. Teen teise ka. Bill Gates keksis, et juba valmistatakse kolmandat, booster shotti – https://www.cbsnews.com/news/covid-vaccine-variants-third-shot-bill-gates/lähen teen selle ka, kuigi peas vasardab mõte: kuidas KURAT sai mees, kes on maailmale kinkinud kõige rohkem vigu täis operatsioonisüsteemi, äkki miljonitele vaktsiini süstimise, esinäoks. Aga ütleme, et lasen ka selle mõttekäigu üle. Mis siis saab? Saame kokku? Lähme teeme klaasi veini? Ei! Vaktsiin aitab ära hoida sümptomeid, aga ei tee tilligi muul rindel. Olen ikka sama nakkav ja „ohtlik“ nagu enne.

Mida täielikult vaktsineeritud inimesed võivad teha CDC (Haiguste Kontrolli ja Tõrje Keskus) ametlike eeskirjade kohaselt:

… vaktsineeritud inimesed peaksid jätkuvalt järgima juhiseid enda ja teiste kaitsmiseks, sealhulgas hästi paigaldatud maski kandmine, füüsiline distantseerumine, rahvahulkade vältimine, halvasti ventileeritud ruumide vältimine, köha ja aevastuste katmine, sage käte pesemine ning asjakohaste töökoha või kooli juhiste järgimine. Täielikult vaktsineeritud inimesed peaksid ikkagi jälgima  sümptomeid, eriti pärast kokkupuudet inimesega, kellel on kahtlustatav või kinnitatud C19.Sümptomite tekkimisel peaksid kõik inimesed – olenemata vaktsineerimise staatusest – isoleeritud saama …

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/fully-vaccinated-guidance.html

Kui rääkida meditsiinisüsteemi koormamisest, siis usun, et koroonasümptomid on köömes selle kõrval, mis algab siis, kui rahvas jälle ka muude põhjustega haiglasse julgeb pöörduda. Olen kindel, et pool elanikkonnast hoiab praegu ära kukkuvat näppu teiste näppudega kinni ja vaadates punetust riistal, lohutab ennast mõttega, et vähemalt pole hullemaks läinud.

Ma ise olen arstile helistamist vältinud, sest ma ei taha seda kuradi vatipulka endale ninna, kui MUL KÕHT VALUTAB! Ühesõnaga, seni kuni arstid selle pulgaprooviga nagu hagijad haiglate uksi blokeerivad, surevad inimesed pigem kodus ära.

Viiruse raisk kipub kõigele lisaks muteeruma (10 tunniga muuseas), vaktsiini sutsak kaotab aastakesega mõju, keegi ei tea ega vastuta vaktsiini pikemate mõjude eest näiteks kahe kolme aasta lõikes ja lisaks sellele kõigele pistavad siit sealt pea välja teadlased, kes räägivad, kuidas praegune massivaktsineerimine keset pandeemiat, on ülimalt halb mõte. Valeinfo? Lamemaa?

No uurige siis vaktsiiniekspert Geert Vanden Bossche mõtteid ja võite talle julgelt esitada väljakutse tema väited teaduslikult ümber lükates. Härra Bossche on nimelt pehmelt öelda mures meie loomuliku immuunsüsteemi pärast, mille värske vaktsiini armutu uhamine ja viiruste muteerumine, tõsise surve alla võib panna. Uurige siit:

https://www.anhinternational.org/news/speaking-naturally-with-dr-geert-vanden-bossche/

Laias laastus on kühvel kahes asjas – uues vaktsiinis ja enneolematus massivaktsineerimises.

Härra Bossche, kelle elutöö on vaktsiinide uurimine ja väljatöötamine ütleb, et vaktsiinid on suurepärased relvad, aga valed relvad praeguses võitluses. Ta kardab, et massiline vaktsineerimine piitsutab viirust kiiremini muteeruma, luues monstrum viiruse. Jah, need on tema sõnad.

Loogika on selles, et kui me sekkume viiruse leviku loomuliku kulgu sellisel määral nagu seda praegu on tehtud, ei jäta viirus sellepärast oma asja ajamist, vaid tõstab samuti panuseid. Viirus on nagu: challenge accepted! Väljakutse vastu võetud!

Teine asi, mis härra Bosschet närib on uue vaktsiini tööpõhimõte. Te ikka teate, kuidas uus mRNA vaktsiin töötab?

See pole nagu vana kooli vaktsiinid, mis tutvustasid kehale nõrgestatud viirust, mille vastu võitlema asuti. Uus vaktsiin paneb su enda keha tootma spetsiifilist kaitset praeguse viiruse vastu. Bossche väitel tekitab see olukorra, kus immuunsüsteem reageerib üle, kui kohtub sama viirusega uuesti. Teine asi, mis tema väitel juhtuda võib on see, et kohtudes mõne teise viirustüvega, segab praegune vaktsiin keha loomuliku võimet selle vastu võitlemisel.

Ma rõhutan, see on lihtsustatud, lapsesõnaline kirjeldus. Ma rõhutan, see on tema teooria. Ärge jääge selle külge rippuma, uurige ise asja. Kuulake ise intervjuud. Tuhlake ise infos.

„Massilise vaktsineerimise ja nakkuste ennetamise meetmete kombinatsioon on ülemaailmse tervisekatastroofi retsept. Teaduse põhjal võib järeldada, et kõik vanuserühmad (võibolla väljaarvatud vaid lapsed) saavad tugevalt mõjutatud ja nende suremuse määr tõuseb palju kõrgemale ja palju kiiremalt, kui seda oleks toimunud  pandeemia loomuliku arengu käigus“, Geert Vanden Bossche.

Loodame, et Geert on püstihull, keda lamemaalaseks võib sõimata. Saab näha. Eks ta levitab ka omamoodi hirmu ja paanikat, mida on praegu niigi palju, aga no näed, mehe suu ei püsinud enam kinni.

Praegu ongi olukord, kui pole enam mingit normaalset debatti ja “koduviroloogid” peavad ise asju uurima, sest meediast tuleb ainult ühest torust, ühte juttu. Ja minu jamaandur vilgub selle peale täiesti paaniliselt juba pikemat aega.

Ilmselgelt pole ükski jutt puhas kuld. Ilmselgelt peab riik midagi tegema. Ilmselgelt on meil siin omad eksperdid, kes peaks samuti oma põldu tundma ja ilmselt tunnevadki. Aga mida siis teha nende ekspertidega, kes peast kinni hoiavad, kui vaatavad kehtestatud piiranguid ja massivaktsineerimist? Kas kogu olukord saab lahendatud lihtsalt selle järgi, et kuulame neid, kellel on suurem ruupor?

Ma olen silmad punnis istunud ka peavoolu ja faktikinnitajate poolt heaks kiidetud infopesades ja ausalt öelda võtaksin kogu selle vaktsineerimise teema kokku nii:

Haigeks võid jääda vaktsineeritult või vaktsineerimata. Viirust levitad vaktsineeritult või vaktsineerimata. Piiranguid pead järgima vaktsineeritult või vaktsineerimata. Majandus kukub kokku vaktsineeritult või vaktsineerimata. Globaalne tervis halveneb vaktsineeritult või vaktsineerimata. Inimesed ei salli sind vaktsineeritult või vaktsineerimata. Surra võid vaktsineeritult või vaktsineerimata. Elada võid vaktsineeritult või vaktsineerimata.

Ühesõnaga, keegi ei tea midagi ja kõik kes ütlevad, et teavad, võivad tahta sulle lihtsalt midagi müüa, nagu see elu kuldreegel on. Küsimusi igal juhul jagub.

Teadlased, arstid ise tunnistavad, et küsimusi on rohkem kui vastuseid. Ja kõige selle taustal on kuidagi imelik sõimata kõiki, kes natukenegi kahtlevad. Kahtlevad selles, et kas ikka maksab miljoneid ritta seada, süstida neid uuendusliku vaktsiiniga keset pandeemiat  ja siis vaadata, et ehk joppab. Rääkimata sellest, et vaktsiini sääsk kõõritab nüüd isukalt eriti just laste väikseid käsivarsi.

Selle asemel, et karjuda õhtustest uudisest pimestatuna lamemaa, lamemaa ja irvitada sõpradega oma Facebooki gruppides, lugege natuke. Uurige natuke. Avage kasvõi Karu-aabits ja meenutage, kuidas mõmmi õppis V tähte, ilma kordagi vaktsiini mainimata. Jah, olid ajad. 

Inimesed pole ülbikud, vastased, eitajad, nagu paljusid pidevalt reklaamitakse. Inimesed küsivad, tahavad aru saada ja kui miski tundub kahtlane, siis tänavad ja keelduvad. Nii olemegi ellu jäänud. Mitte pea ees vette hüpates.

Praegu oleme niikuinii olukorras, kus suure osa kaasmaalaste usk toimuva osas on pöördumatult kõikuma löönud. Ja seda ei keera sirgeks ei trahvide, ega kumminuiaga. Eestlane tõmbab selle peale ainult küüru ja kodus haavu tupsutades, hoiab vimma küpsemas. Kiik saab sellised eestlased vaktsineerima ainult nii, et kutsub ainuisiklikult kõik nad külla, joodab täis ja süstib neid pool neli hommikul, taustaks kohalik tümakas.

Riik on praegu nagu häbistatud koolikiusaja, kes püüab ennast veel kuidagi kehtestada. Ja paljud hoiavad inertsist veel tema selja tahagi. Aga paljud on seljad sirgu ajanud ja ütlevad: davai, tee oma halvim!

Aga õhtu lõpuks oleme kõik selles ikkagi koos: Kiik, Joller, Popov, Kallas, anti, pro ja „ma ei tea mida vittu arvata“ vaxxerid. Maskideta, maskiga, vahime ühes ja samas riigis tuleviku poole, mis on hirmutav ja kummaline. Inimesed on töötud. Vaim on väsinud. Suurärid lokkavad, väikeste aknad on laudadega kinni löödud. Lohutuseks saame vaadata plakateid sellest, kuidas me ei peaks kõhklema ja vaktsineerima. „Ära mõtle, kohe ütle!“, meenub surematu käibefraas legendaarsest sarjast, “Maamees otsib naist.”

Ajal, mil ühed sõimavad teisi, sest need ei järgi päästvaid piiranguid, loen mina teadlaste sõnavõtte sellest, kuidas need samad piirangud on töötanud viiruse seisukohalt nagu inkubaatorid, kus viirus on saanud maskide taga ja kodudes kenasti rasva koguda. Äkki hakkaks kuulame ka neid, kes selliseid asju väidavad? Mitte siis mind, vaid teadlasi ja arste, kes selliseid asju väidavad?

Aga persse kah, nagu öeldakse. Seda teksti ei loe niikuinii keegi, kes juba ei mõtle sama moodi. Meie algoritmid ei jõua enam üksteiseni. Ja ega ma ei kavatsegi veeta kõige kaunimat aega siin laiuskraadil oma marginaalses blogis lärmates.

Tõmban varsti tagasi autosse. Lähen taas teele.

Kevad on siin. Päike paistab soojalt näole. Loodus on alati tahtnud meiega koostööd teha, meie mitte. Mis iganes otsuseid võtab vastu meie kallis valitsus, veedan mina kevade ja suve päikeses, vees ja metsas. Me peame oma patareid nii täis laadima kui võimalik, sest sügisel… Ei taha mõeldagi, mis saab sügisel. Võtke igaks juhuks sellest kaunist ajast viimast.

Eks kõik teevad mida oskavad. Mina olen ebaselgetes olukordades lähtunud alati ühest: usaldanud ennast.

Minge metsa. Higistage saunas mürgid välja. Kõik läheb hästi ja kõik veedavad pika ja kauni elu lõpuks niikuinii.

P.S

Vabandust, et paljud materjalid inglise keeles on. Minu viga.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
<span>%d</span> bloggers like this: