Terence Mckenna: miks me talume seda!?

Terence McKenna oli filosoof, botaanik, kirjanik ja müstik. Ta tunnetas ühiskonna valupunkte kristalse selgusega ja oskas hea jutumehena neid ka teistele selgitada. Ta kuulub samasse kategooriasse, kus on näiteks igihaljas Alan Watts ja moodsa aja futurismist läikiv Jason Silva. Olgu aga rõhutatud, et Terence McKenna oli täiesti unikaalne nähtus. Täpselt nagu eelnimetatud mõtlejad. Selle najal, mida see mees on kirja pannud ja rääkinud, saaks liugu lasta ülejäänud elu. Seekord võtan kõigest lühikese lõigu ühest tema loengust:

„Kui jätkame samamoodi, oleme hukule määratud. Ja mõne kõrgema jõu hinnang sellele on: nad isegi ei võidelnud. Nad läksid lihtsalt kohvrid näpus vagunitesse ilma vastuhakuta. See on liiga luupainajalik, et sellest isegi mõelda. Me räägime terve planeedi saatusest. Miks on inimesed nii viisakad? Nii kannatlikud? Miks on nad nii andestavad gangsterismile ja reetmisele?

Usun, et see on sellepärast, et domineeriv kultuur on alateadlike kontrollmehhanismide täiuslikkuse osas ühe keerukam. Ja ma ei mõtle midagi suurejoonelist ja paranoilist. Pean silmas vaid seda, et pressiteadete, helilõikude ja televisiooni pealesurutud idiootsuse kaudu on sureva maailma draama enamiku inimeste jaoks muudetud seebiooperiks. Ja nad ei saa aru, et see on nende lugu ja neelavad selle alla viimase peatükini, kui nad just ei aja ennast tagajalgadele ja ei hakka ulguma.

Me peame võimendama üksikisiku jõudu. Ja näitama, kuidas meist veristatakse välja meie autentsust ja vampiirilikud institutsioonid ei anna meile eales asu. Peab tekkima hetk, mil see masinavärk muutub nii vastikuks, et inimesed on sunnitud olukorda ümber hindama. Aga seda ei tohi teha eesrindlike parteide ega intellektuaalse eliidi kaudu.

See algab lihtsalt eemaldumisega. Nõudes tagasi oma identiteeti, oma visiooni, olemust, intuitsiooni ja tegutsedes nendes kahtlemata. Puhtalt, ilma kahetsuseta“.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: