Kiire postitus, enne kui… sotsiaalmeedia uuesti kaob?

Facebook on tagasi, ütles sõber laia naeratusega. Oli hommik ja maailmal oli seljataga viimase aja üks suurim sotsiaalmeedia katkestus. Ühe korraga läksid maha kolm giganti: Facebook, Instagram ja Whatsapp. See oli pime öö. Tegelikult ma isegi ei ironiseeri. Siin pole midagi ironiseerida, sest tegu oli taas ühe mõtlema paneva kogemusega. Viimasel ajal neid ikka jagub.

Vahet pole mis sotsiaalmeedia hiiud rivist välja lõi. Loeb see, millise ebakindla tunde see tekitas. Tundsin kuidas minu munad on hellalt, aga samas kindlalt mingi müstilise, helesinise käe pihus. Kui Mark Zuckerberg väidetavalt Facebooki tegi, oli selle eesmärk jagada eilseid läbu pilte. Nüüd on see kasvanud monstrumiks mille kadumine tekitas tunde, nagu mingid olulised rohud oleks otsas.

Teisest küljest tunnistan, et olin ivake pettunud, kui kolmel hiiglasel pilt tagasi tuli. Mõtlesin kui palju huvitavaid väljakutseid looks nende puudumine. Äkki tuleb isegi hakata inimestega kokku saama? Ja selliste mõtete resonants tundus tegelikult päris õige.

Süvenesin tõsiselt mõtetesse, mida minu jaoks tähendaks sotsiaalmeediavaba elu. Kuidas sellega toime tuleksin? Kuidas suhtleksin? Kuidas promoksin oma asju? Mis platvorme selleks veel olemas on? Kas tuleks ise mõni välja mõelda? On mul üldse muul moel oluliste inimeste kontaktid, kui ainult näoraamatus jne? Ma pole see tüüp, kes siunaks sotsiaalmeediat, sest oleksin siis täiega silmakirjalik. Aga olen see tüüp, kes jääb mõttesse, kui ilmuvad kummalised märgid.

See pisike intsident võib uute chiuaua piltide postitamise kõrval kiirelt ununeda, aga see ei tohiks. See võis vabalt olla midagi palju olulisemat, kui oskame arvata.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: