Doktor planeedilt Omikron Persei 8

Omikron levib kiiremini ja jõudsamalt kui külajutt. Sellega on nõus teadlased nii siinpool, kui sealpool segaduse lompi.

Värske tüvi murrab ennast läbi kolmekordsetest maskidest, vaktsiinidest ja leiab inimesed üles Antarktika üksikus uurimisjaamas. Üksteise järel kirjutavad mu tuttavad, kes seni pole haiged olnud, et nüüd on. Ei midagi tõsist – palavik, peavalu, kui sedagi. Ehk mõni veel ei teadnud, aga sellises asjade arengus näikse olevat omajagu positiivset.

Ühendkuningriikide Professor Anthony Brookes, Leicesteri ülikooli geneetika ja terviseandmete ekspert, aitas koostada riikliku statistikaameti, valitsuse ja NHS-i nakkusaruannete põhjal tehtud uuringut.

Ta ütles, et Covid ei kujuta enam olulist ohtu “suurele enamikule inimestest”

“Me ei ole 2022. aasta jaanuaris enam samas kohas, kus olime 2021. aasta jaanuaris. Nakatunud isikutel on oluliselt väiksem risk haigestuda või surra kui aasta tagasi“.

Ta lisas: “Viimase kuu jooksul on risk veelgi langenud tänu omikronile, mis moodustab Inglismaal umbes 95 protsenti juhtudest. Omikron on umbes neli korda vähem ohtlik – see on nagu looduse vaktsiin.“

Andmed näitavad ka, et tervetel teismelistel on “peaaegu null risk” surra.

“Noorematel inimestel on nüüd suurem risk surra autoõnnetuses terve aasta jooksul kui Covid-19 tõttu. Kuna tõsine Covidi risk oli nende puhul juba väga madal niigi, on raske tuvastada ühtegi mõjuvat põhjust, miks sundida noori vaktsineerimisega seotud riske võtma.“

Ta lisas: “Covid-19 areneb järk-järgult, et muutuda teiseks külmetuse vormiks. Omikron viib meid sellel teel edasi. Kas normaalne ühiskond korraldaks massiteste ja isolatsiooni tavalise külmetuse puhul?“.

Haiglate ülekoormuse kohta ütles professor nii:

“Isegi kui omikron ei põhjusta surmajuhtumeid ega raskeid haigusi, näevad haiglad sel talvel endiselt raskusi nii covidi kontrolli alla võtmiseks võetud meetmete, kui ka selle tõttu, et haiglad püüavad leevendada COVID-iga mitteseotud haiguste ravi mahajäämust.”

Lõuna-Aafrika terviseeksperdi Angelique Coetzee sõnul võib omikron anda miljonitele naturaalse immuunsuse vaid mõnepäevaste külmetusnähtude hinnaga.

On ka teadlasi, kes muretsevad, milliseid samme astub asjade kulgedes inimkond. Vaktsiiniekspert Geert Vanden Bossche läkitas Maailma Tervishoiuorganisatsioonile pöördumise, milles rõhutas, et omikroni tüve vastu ei vaktsineeritaks.

Ta ütles: „Kui kavatseme omikroni vastu vaktsineerida, võtame elanikkonnalt ära tekkinud võimaluse akna, saavutada karjaimmuunsus.“

Reakodanikuna ei oska selle kõige peale muud kosta, kui küsida: kas uus Facebooki profiilipildi kaunistus võiks olla lindike kirjaga “usaldan omikroni”?

https://www.express.co.uk/life-style/health/1543468/coronavirus-news-covid-risk-of-death-over-70s-vaccine-immunity-treatments

https://www.voiceforscienceandsolidarity.org/videos-and-interviews/second-call-to-who-please-dont-vaccinate-against-omicron

https://tehnika.postimees.ee/7414077/omikrontuvi-sarnaneb-inimorganismis-keedetud-elusvaktsiiniga#_ga=2.171853536.1140305337.1641816499-1532548688.1641816498

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: