Tammed tormis

Paljudel inimestel hakkab katus ära sõitma. Eriti kontrastne on see noorte seas. Arvestades asjaolusid on see ka igati arusaadav. Ühiskond ei saa enam hakkama emotsioonide koormaga, mida meedia eskaleeruvalt võimendab.

Peale kasvav põlvkond näeb peamiselt täiskasvanuid, kes ujutavad sotsiaalmeediat üle kas küüniliste kommentaaride ja hirmudega või õilsalt lehviva paatosega. Iseenesest peaks täiskasvanud inimesel olema elu jooksul välja arenenud oskus avada ühe pudeliga teine pudel, teada kuidas lõket alustada ja omada tugevat keskpunkti, mis töötab vajalikul hetkel maandusena. Eriti käib see meeste kohta ja just nimelt meesenergia defitsiit on ühiskonnas eepiline.

Siinkohal ei räägi ma meesenergia beetalikust varjuküljest, mida leidub külluses ja mis on ärev, vali, tõmblev ja ründav. Kui lubate siis, tõeline meesenergia, on rahustav ja tasakaalustav. Täiskasvanud mees peaks olema nagu tugev tamm, kelle juures leiab tormi eest varju. Selliseid mehi vajab ühiskond praegu rohkem kui iial varem. Meheliku ja isaliku energia funktsiooni on ühiskonnas täitnud kirik, aga osalt arusaadavatel põhjustel on seegi roll täiesti pea peal. Ei ole midagi paremat ette näidata ka avaliku elu juhtfiguuride rindel. Tasakaalus ja selge silmavaatega mees, kes ei kõigu vastavalt tuultele, on meediapildis tõsine haruldus.

Mehelikkus ja meheks olemine on suur teema. See on kõigest põgus mõtisklus. Fakt on see, et maailmas ei lähe asjad lihtsamaks ja kontrollimatult lehvivad emotsioonid teevad kõik ainult hullemaks. Emotsionaalsus ja mõtlemine ei saa koos eksisteerida.

Me ei saa iial kontrollida seda mis toimub ja toimuma hakkab, aga me saame alati kontrollida ennast. Vajame igaviku pilku, mis näeb praegu toimuvat kui kildu suuremas pildis. Vajame täiskasvanuid, kes poleks emotsionaalsed käpiknukud, vaid tasakaalus eeskujud nii sõnades, kui tegudes. Kui me püsime terved sisemiselt, aitame terved püsida teistel, ei saa keegi meid iial võita, ega allutada.

Pidage vastu, sõbrad. Maailm pole kohutav sõdade org. Inimesed pole läbikukkunud olendid. Meis on tohutult head, ilusat ja see ei tohi rasketel aegadel meelest minna.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: